Торгівля землею через Prozorro.Sale в Україні

В Україні набув чинності закон, що здійснює зміни у законодавчих актах, що регулюють продаж та купівлю сільськогосподарських ділянок української держави. Тож з 1 липня на території України стартують перші повноцінні аукціони щодо земельних володінь. Об’єктом аукціону стануть земельні ділянки, які зараз займають місце в аграрному секторі України. Необхідно детальніше розглянути, як буде здійснюватися повноцінна торгівля та як будуть продаватися сільськогосподарські території.

Prozorro.Sale – електронна форма торгів

Наразі в Україні питання продажу та купівлі сільськогосподарських земель було пріоритетним. Україна багата на великі земельні ділянки, які також хороші для ведення сільського господарства та подальшого продажу продукції. В основному ґрунт – це чорнозем, який дуже врожайний для вирощування сільськогосподарських культур та виробництва сільськогосподарської продукції. Головне, чого хоче досягти українська влада, – це усунення корупції. Перш за все, електронна платформа допоможе боротися з корупційними операціями з сільськогосподарськими територіями.

Приблизно 70% загального фонду української території вноситься на сільськогосподарську територію, і ця кількість становить близько 43 мільйонів гектарів. Крім того, державна земля становить по 10 400 000 га, решту території займають фермери, сільськогосподарські ферми та громадяни України. Про земельний ринок дізнатися більше можна на сайті https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Приблизна кількість недержавних власників-понад 25 мільйонів громадяни України. Отже, для кожного учасника угоди прозорість кожної системи буде значною, ніхто не хоче бути обдуреним монополістичними компаніями, які скуповують земельні ділянки буквально за копійку і дозволяють використовувати їх незаконно. Українська влада не хоче так легко видавати тактичне джерело України.

Для усунення корупції, незаконного захоплення земельних територій, а також для юридичної реєстрації угод – необхідні повноцінні земельні торги. Також на офіційному сайті Prozorro.Sales будь-який клієнт зможе дізнатися всю необхідну йому інформацію про власника сайту. Офіційною платформою для земельних торгів є Універсальна українська біржа, яка працює в системі Prozorro.Sale. Кожен, хто хоче мати громадян українських територій, зможе взяти участь у земельних торгах, а вже 1 січня 2024 року до них приєднаються юридичні компанії, які будуть попередньо зареєстровані.

Опубликовано в рубрике Блог