Типи біржових котирувань

Біржове котирування – це основний засіб виведення середньої вартості за одиницю товару ра основі проведених умов продажу ресурсу за певний період часу. Біржове котирування зазвичай використовується продавцями та покупцями для орієнтування під час укладення контрактів та розрахунку вартості ресурсу.

Типи котирування

Є два типи котирування: Офіційне та довідкове (ще називають не офіційним).

Офіційне котирування проводиться на основі визначених біржами цін, за визначеними групи енергетичних ресурсів зі встановленими стандартами якості, з єдиним базисом постачання. Це передбачає оцінку коливань вартості на біржах протягом кожного біржового дня. 

Неофіційні чи довідкові котирування проходять через аналіз усіх цін, попиту, пропозицій та угод, які враховують оцінку котирувальної комісії. Основними факторами під час розрахування котирування є наступні фактори:

  • Ціни продавців (ціна пропозиції).
  • Ціни покупців (ціна попиту).
  • Типова ціна на біржах у обраний період часу та вид ресурсу.

Після розрахунку котирування, складається бюлетень у вигляді таблиць і графіків з типом та одиницею ресурсу, обсягами реалізованих партій, мінімальні та максимальні рівні вартості, пропозиції продавця та покупця.

Як відстежувати зміни у біржовому котируванні

Найкращим рішенням для відстеження змін у біржових котирувань є сайти бірж. На яких проходить реалізація енергетичних ресурсів. Лідером серед українських бірж є Українська енергетична біржа (www.ueex.com.ua). Українська енергетична біржа є основною платформою для реалізації енергетичних ресурсів, таких як нафта, газ, нафтопродукти, вугілля, газовий конденсат та скраплений газ. У торгах на біржі приймають участь більш ніж 900 міжнародних та українських компаній: Нафтогаз та Нафтогах Трейдинг, Укргазовидобування, Укргідроенерго, Центренерго, Енергоатом, Trafigura, Duf Energy, AOT Energy, JKX Oil & Gasplc, та інші значні організації.

УЕБ була створена з метою забезпечити український ринок та його учасників надійним, прозорим та доступним механізмом реалізації енергетичних ресурсів, враховуючи особливості країни та компаній-учасників.

Біржа забезпечує своїх клієнтів конкурентним ринком, ефективними освітніми програмами, наявністю досвідчених трейдерів, проведенням електронних торгів, допомогу в укладенні договорів, забезпечення виконання умов договорів, проведення міждержавних оптових торгів.

Основними завданнями для себе УЕБ ставить створення автоматичної біржової платформи та надання ефективних інструментів для формування справедливих цін на ринку, захисту від демпінгу, корупційних схем та залучення іноземних інвесторів.

Головна мета біржового котирування це визначення вартості ресурсів та надання інформації інвесторам, покупцям і продавцям щодо змін у вартості енергетичних ресурсів та виступає як орієнтир для розрахунків вартості.

Так як Українська енергетична біржа є найбільшою платформою для торгівлі ресурсів, тому саме на цій платформі є найкращі інструменти для аналізу та виведення котирування вартості. Знайти цю інформацію можна на сайти УЕБ, за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

На сторінці представлена уся необхідна інформація щодо ресурсів, які були реалізовані, середня ціна за одиницю ресурсу, фільтр для пошуку необхідних дат та товарів, та графікі і таблиці які ілюструють зміни у обсягах та вартості реалізованих товарів.  На сторінці також є більш детальна інформація про те, як розраховується та проводиться аналіз продаж і виводиться біржове котирування щодо кожного ресурсу.