Призначення електронних торгівельних майданчиків та їх головні функції

В Україні продаж держмайна здійснюється через офіційну торгівельну онлайн систему – Прозорро.Продажі. Раніше реалізація майна, що знаходилося у власності державних підприємств та комунальних установ, здійснювалася напряму, тобто на основі прямих договорів між продавцями та покупцями. Із-за цього досить часто утворювалися корупційні схеми, засновані на хабарництві та домовленості сторін. Все це не давало державі отримувати достатню кількість коштів від продажу майна, від чого страждала уся економіка. Тому ця сфера потребувала змін.

В 2016 році був розпочатий інноваційний проект Прозорро.Продажі, націлений на легалізацію українського ринку держмайна. З його появою процедура продажу майна державної власності стала більш простою та прозорою.

Що продається на онлайн торгах відкритого типу

В Прозорро.Продажі продається усе: від офісних меблів та побутової техніки, до літаків та будинків. Серед головних категорій цієї системи варто виділити такі види майна:

  1. нерухомість (житлові будинки, приміщення, споруди, заводські цехи, підприємства, тощо);
  2. земельні ділянки;
  3. транспорт (легкові та вантажні автомобілі, спецтехніка, трактори, тощо);
  4. права вимоги за кредитами;
  5. права на видобуток корисних копалин;
  6. металобрухт (лом чорних та кольорових металів, а також їх сплавів);
  7. деревина (ліс-кругляк, пиломатеріали, дрова, тощо);
  8. майно банкрутів та багато іншого.

Почитати про те, що саме можна придбати на Прозорро.Продажі через акредитовані торгівельні майданчики, можна на сайті https://sale.uub.com.ua/about.aspx.

Як стати власником майна

Для придбання потрібного майна спочатку потрібно зареєструватися на одному з торгівельних майданчиків, що мають відповідний рівень акредитації в Прозорро. Усього таких онлайн платформ налічується близько 40 і усі вони характеризуються однаковими послугами. Але все ж відмінності між ними є. В першу чергу різниця між майданчиками в зручності інтерфейсу та якості консультативних послуг.

Коли торгівельна платформа буде обрана, на ній необхідно зареєструватися. Процедура реєстрації є простою та не займе багато часу. Вводити свої особисті дані потрібно дуже уважно, так як при наявності помилок в документах учасник не зможе підписати договір на купівлю лоту.

Після реєстрації стане доступним особистий кабінет, з якого можна буде обирати лоти та приймати участь в боротьбі за право їх придбати. На цьому сайті sale.uub.com.ua можна знайти більше інформації щодо участі в торгах та перемоги в них.

Якщо учаснику вдасться перемогти в аукціоні, то він отримає право на підписання договору купівлі-продажу з організатором торгів. В цьому разі в особистий кабінет учасника прийде повідомлення про перемогу. В цьому повідомленні буде також міститься інформація стосовно кінцевого терміну оплати повної вартості лоту. Якщо учасник не встигне внести необхідну суму на рахунок продавця вчасно, то право на придбання лоту перейде наступному учаснику, який запропонував другу за розміром ціну лоту.

Опубликовано в рубрике Блог