Механізм публічної біржі

Інтернет-механізм Prozorro.Sale – це аукціон, спрямований на продаж державного майна. Окрім безкоштовних земельних ділянок, майна підприємств-банкрутів, майна регіонального самоврядування, з 2017 року система включала функцію продажу лісів. Детальну інформацію можна знайти в домені акредитованого партнера Prozorro – Української універсальній біржі.

Зараз реалізація деревних джерел здійснюється за підтримки Інтернету в абсолютно простежуваному форматі. Отримання деревини призначено як для приватних осіб, так і для адвокатів підприємств. Перші жодним чином не обмежені та жодним чином не порушені поруч із підприємствами-клієнтами.

Етапи аукціонів з джерел деревини наступні:

 1. Реєстрація в структурі продажу Prozorro. 
 2. Вибір конкретного аукціону та надсилання заявки на його залучення. 
 3. На етапі розгляду пропозицій потенційному замовнику кожна інформація, включаючи технічну документацію, відкрита по максимуму. 
 4. Після завершення раунду пропозицій учасники переконалися, що пропозиції були заповнені, і мають право підвищити свою ставку. 
 5. Визначення переможця торгів за алгоритмом побудови. Реєстрація протоколу аукціону.

Ринок деревини в Україні

Більш уважно, починаючи з 2020 року, було дозволено звернути увагу на той факт, що природний продаж деревини може стати актуальною сферою саме через електронні аукціони, і таким чином держава може виключити будь -які прямі поставки. Виняток, у часи, коли неприродно низькі ціни для залучення клієнтів та ринок деревини сильно корумповані. Сьогодні завдяки системі Prozorro можна купувати пиломатеріали абсолютно легально. Багато таких варіантів користуються неабияким попитом на аукціоні.

Продавати необроблену деревину дозволено саме через Prozorro і бути впевненим, що все робиться абсолютно чесно і відкрито.

Як зробити ставку?

Для того, щоб багато публікувати, вам потрібно зареєструватись на такому веб-сайті та ознайомитися з актами, які можуть регулювати постачання деревини. Торгівля буде здійснюватися через індивідуальний обліковий запис учасників, але для публікації лоту необхідно використовувати ваші реальні дані, які необхідно підготувати та розмістити у вашому особистому кабінеті.

Тож має бути зазначено: відомість лота, а також початкова ціна та дата початку аукціону. Приклад купівлі -продажу розміщено на сайті, а отже, у разі виникнення будь -яких труднощів, на нього можна посилатися. Крім усього іншого, після публікації лота та у разі успішного проведення аукціону організатори можуть залишити близько 1 дня для перевірки будь-якої документації та виявлення недоліків. Перевірка проводиться детально та за численними даними, тому помилитися практично неможливо. Якщо є якісь невідповідності, клієнта повідомляють про це.

Традиційно багато аукціонів на Prozorro є дуже успішними, і це говорить про те, що він користується великим попитом і де «блукати». Досвідчені продавці та ті, хто уклав угоду на сайті, можуть швидше пройти перевірку, і це одна з переваг учасника аукціону. Прочитати більше про торги: https://sale.uub.com.ua/ru/news/drova-dlya-promyslovogo-vykorystannya-na-aukcioni-prozorro-prodazhi

Заключний етап повинен бути здійснений протягом 10 днів, це відбувається у випадку, коли необхідно укласти договір з клієнтом, і він повинен внести передоплату за укладеним договором не пізніше 10 днів після його завершення. А коли оплата пройде, організатор може опублікувати договір на сайті, доводячи його справжність.

Повний процес участі в аукціонах умовно можна розділити на такі етапи:

 1. Реєстрація на сайті та пошук дійсних тендерних пропозицій. Створення облікового запису учасника шляхом заповнення реєстраційних форм надає доступ до функцій платформи, які дозволяють використовувати системи фільтрів для пошуку привабливих державних покупок.
 2. Напрямок торгів. Раунд аукціону, що складається з таких кіл: публікація уточнювальних питань щодо умов державних закупівель, внесення пропозицій щодо виправлення офіційних документів тендерної пропозиції клієнта, надсилання на сайт документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам та надання цінової пропозиції.
 3. Проведення торгів. Механізм пошуку найкращої пропозиції залежить від державних закупівель. Так, Законодавчий акт України встановлює такі види: надпорогові та допорогові. Зазначені вище пороги здійснюються у формі публічних торгів, діалогу з суперником та переговорів.
 4. Вибір в умовах конкуренції та виконання контракту. Розгляд організатором аукціону ділових паперів учасників та оголошення виняткового переможця з подальшим оформленням з ним контракту.

На що слід звернути увагу при виборі тендеру? Під час здійснення контролю над торговою платформою та тендерною платформою вам потрібно ретельно вивчити тендерну документацію клієнта не лише щодо її відповідності законодавству, але й з точки зору ймовірності виконання зобов’язань перед нею. Велику увагу слід приділити наступним вимогам:

 1. Надання цінової пропозиції. Існує умова доступу до торгів для оформлення банківської гарантії, її розмір та дані повернення.
 2. Кваліфікаційні вимоги до учасника. Наприклад, необхідно підтвердити майстерність виконання подібних зобов’язань, наявність матеріально-технічної бази.
 3. Права та обов’язки сторін. Відповідальність за невиконання умов договору. Як правило, при вході в процедуру слід розуміти, що текст договору висловлюється клієнтом таким чином, що його відповідальність мінімальна, а учасників максимальна. Отже, визначте, чого очікувати у разі порушення правил.
 4. Порядок внесення забезпечення договору та дані його повернення. Однією з гарантій виконання для клієнта часто є внесення грошових коштів у розмірі не більше 5% від вартості договору.
Опубликовано в рубрике Блог