Ціни на газ на біржі УЕБ

Енергетична біржа була створена в кінці 2010 року. Протягом півроку від реєстрації бізнесу був запущений

Фондовий ринок, безумовно, є суттю ринку. Можна сказати, що це місце, де проводяться регулярно в певний час «зустрічі» фізичних осіб і підприємств для укладення угоди купівлі-продажу, наприклад, товар, яким є електроенергія. У таких «зустрічах» беруть участь також люди, посередники (брокери, брокерів).

Повна лібералізація ринку електроенергії-від якої не в Україні, відступ-створює необхідність будівництва ринкового механізму визначення ціни на електроенергію. Цю потребу задовольняє товарній біржі енергії. Забезпечує можливість визначення об’єктивної ринкової ціни, яка є еталоном для інших угод, укладених на ринку енергії.

Переваги біржи

УЕБ, як організована частина ринку електроенергії, пропонує учасникам ряд переваг:

 1. подібний доступ до інформації про ринок
 2. явні, прозорі і однакові для всіх правила укладення торгових угод
 3. знижує вартість переговорів (автоматизація процесу пошуку кращої пропозиції)
 4. забезпечує більшу гнучкість при укладанні угод
 5. забезпечує ефективне управління торговими ризиками і випливають з волатильності цін і обсягу необхідної енергії

Мети біржи

 • Підтримувати політику енергетичної безпеки країни шляхом забезпечення доступу до ринків електроенергії та природного газу за прийнятними базовими цінами на паливо у співпраці з операторами передавальних систем, відповідальними за їх безперервне постачання.
 • ·       Забезпечити функціонування товарних і фінансових ринків на основі прозорих принципів ціноутворення і процедур угод.
 • Забезпечити доступ до прозорих ринків і забезпечити безпеку торгівлі за допомогою нагляду відповідно до стандартів, що відповідають вимогам ЄС, публікації ринкової інформації та клірингових послуг.
 • Зберегти позицію ринку вибору для угод, укладених на ринках газу та електроенергії в Польщі.
 • Зберегти позицію провідної біржі в Україні з точки зору ліквідності та комерційної пропозиції, використовуючи досвід компанії і можливості співробітників, технології та високу якість послуг, що надаються.
 • Виступати в якості маркет-мейкера і творця внутрішнього ринку електроенергії, газу та рідкого палива у співпраці з операторами систем передачі.
 • Підтримка розвитку польської економіки шляхом пропозиції різних продуктів для сировинних і фінансових ринків, пов’язаних з її ключовими секторами.
 • Відігравати активну роль у розвитку внутрішнього європейського ринку електроенергії та газу.Більш детально ви можете дізнатися на офіційному сайті: www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/
Опубликовано в рубрике Блог